Kirpik Tipinize Uygun Maskara Seçin

Watsons  22 Ekim 2020

5 Dk

Kusursuz makyaj, biraz el becerisi ve doğru ürün seçimi ile birlikte mükemmel bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bilinçli bir makyaj uygulayıcısı olabilmek için doğru makyaj ürünlerini bulmanız gerektiğini asla unutmamalısınız. Her kozmetik ürününde olduğu gibi maskara seçiminde de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Size ve kirpik tipinize uyum sağlayabilecek maskara türüne karar verdikten sonra en etkileyici seçenekler için Watsons’a göz atabilirsiniz.

Seyrek ve Cansız Kirpikler

Seyrek ve çok fazla belirgin olmayan kirpiklere sahipseniz, maskaranın hacim verici özelliğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca hacim verirken kirpiklerinizi birbirine yapıştıracak ürünlerden de özellikle uzak durmalısınız. Seyrek kirpiklere hacim kazandırmak istiyorsanız kalın uçlu maskara modellerini tercih etmelisiniz.

Seyrek ve Düz Kirpikler

Seyrek ve düz kirpiklerin kontrol edilmesi diğerlerine göre daha basittir. Hem seyrek hem de düz kirpiklere sahip olan kadınlar yukarıya doğru kıvrımlı ve hacimli kirpikler için uygun fırçaya sahip maskaraları kullanabilirler. Fırçanın kıvrımlı olması en dipten uca kadar kirpiğe ihtiyaç duyduğu hacmi kazandırır.

Renksiz ve Seyrek Kirpikler

Seyrek ve aynı zamanda açık renkli kirpikler için hacim verici özelliklere sahip maskaraların aynı zamanda yoğun siyahlık etkisine sahip olmasına da özen göstermelisiniz. Kirpiklerinizi birkaç ton koyulaştırarak tek tek ayırıp dolgunlaştırabilen ekstra siyah özellikteki bir maskara ile muhteşem sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Hacimli ve Düz Kirpikler

Hacimli kirpiklere sahipseniz işiniz biraz daha kolay olabilir. Tek eksiğiniz kıvrımlı kirpikleri size kazandırabilecek maskarayı seçtikten sonra maskara fırçasına da dikkat etmek olmalı. Fırçanın büyüklü küçüklü, asimetrik yapıya sahip olması sizler için ideal olacaktır.

Düz ve Kısa Kirpikler

Kısa kirpiklerinizi doğru bir maskara yardımıyla uzatabilmeniz mümkündür. Ek uzunluk kazandırıcı maskara ile kirpiklerinizin boyunu olduğundan daha uzun hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda kısa kirpikler için ideal bir fırça arıyorsanız, kıvrımlı ve ince uçlu olan modelleri seçebilirsiniz. Düz kirpiklerinizi kıvrımlı yapabilmek için bu özelliğe sahip maskaraları tercih edebilir ve kirpik kıvırıcı ürünleri de kullanabilirsiniz. Kısa kirpiklere bu önerileri uyguladığınız zaman hem uzun hem de kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Hemen Okuyun  Tırnaklara Renk Katmanın Zamanı Geldi

Düz ve Uzun Kirpikler

Kirpiklerinizin uzun olmasına rağmen düz ve düşük göründüğünü düşünüyorsanız etkileyici bakışlar elde edemeyebilirsiniz. Bu durumda ilk hedefiniz kirpiklerinize uzunluk katabilecek bir ürün seçmekten ziyade, düz kirpiklerinizi yukarıya doğru kıvrımlı hale getirecek bir maskara seçmek olmalıdır. Bu tür bir maskara kullandığınız zaman kirpiklerinizle birlikte bakışlarınız da yukarıya doğru kalkar ve canlanır. Fırça olarak orta kalınlıkta ve kıvrımlı olanları tercih edebilirsiniz.

Yapışık Kirpikler

Yapısal olarak birbirine yapışık türdeki kirpik türleri, gündelik hayatta maskara uygulamalarını zor bir hale getirebilir. Birbirine yapışmış ve iç içe geçmiş kirpikler, hacim alsa bile seyrek ve cansız bir görünüme sahiptir. Yapışık kirpikleriniz olduğunu düşünüyorsanız sık ve kısa kıllara sahip maskara tercih edebilirsiniz. Maskaranızın hangi özelliklere sahip olacağına kirpiklerinizin boy ve hacim şekline göre karar verebilirsiniz. Ayrıca yapışık kirpikleri, maskara uygulamasına geçmeden önce kirpik tarağı ile taramanız da yapışık kısımları açmanız için yararlı olur.

Doğru ürün seçimini yaparak hayal ettiğiniz kirpiklere ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü doğru şekilde kullanmanız da doğru sonuçlara ulaşabilmeniz açısından önemlidir. Kirpik yapınızla birlikte beklentilerinizi de göz önünde bulundurarak seçim yaparsanız ideal ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Kirpiklerinizin özelliği genellikle neye ihtiyaç duyduğunu sizlere gösterir. Sizler de bütün bakışınızı ve yüz hatlarınızı değiştirebilecek ufak bir değişim yapmak istiyorsanız beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek doğru ürünlere Watsons sayesinde ulaşabilirsiniz.