2022 Yılının Makyaj Trendleri

Watsons  9 Mayıs 2022

makyaj-trendleri

2022 yılının en sevilen makyaj trendlerinin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız, evet doğru yerdesiniz! Doğal ve ışıltılı duruşların önem kazandığı sene içerisinde en iyi makyaj trendlerinin birinci basamağını cilt bakımı oluşturmakta… Cilt pürüzsüzlüğü ve ton eşitliği için hayli önemli olan cilt zemini hazır değilse önceliğiniz cilt rengi eşitlemek olabilir. Geçtiğimiz yıl abartılı dudaklar ve abartılı göz makyajları merkezde iken bu sene daha yumuşak ve soft geçişlerin olduğu makyaj stilleri moda. Bu nedenle sahip olmanız gereken ürünler az ve öz olabilir. En yenilikçi makyaj ürünlerini sunan 2022 yılının sevilen makyaj trendleri şöyle: 

Yok Gibi Makyaj

Olabildiğince pürüzsüz bir ten hedefleyen 2022 yılının en sevilen akımlarından biri olan “yok gibi makyaj” sayesinde kat kat sürülen ürünler yerine tek bir ürünle berrak bir cilde sahip olunur. Temiz ve parlak bir zemin üzerine kurulan doğallığın daha önemli olduğu doğru makyaj ürünleri ile vurgulanır. 

Koyu ve Doğal Kaşlar

Doğallığa eşlik eden diğer bir makyaj trendi de kaşlar üzerinden devam etmektedir. Besleyici özellikteki kaş jelleri ile doğal bir kaş yapısı hedefleyerek daha genç ve dinamik bir görünüm kazanabilirsiniz. Özellikle 90’ların trendi olan kalın kaşların popülaritesi kaşları yukarı doğru tarayarak elde edilebilir. 

Mat Dudaklar

Kırmızı, mor ve kahve tonların önem kazandığı 2022’de önceki yıllarda olduğu gibi mat dudaklar popülaritesini korumaktadır. Uzun süre kalıcı özellikleri ile öne çıkan yoğun nemlendirici rujlar, vazgeçilmez makyaj ürünleri arasında herkesin çantasında yer almaktadır. 

Bronz ve Aydınlık Ten Görünümü

Doğal güneşlenme ifadesi kazanan hafif bronz tenlerin öne çıktığı 2022 yılında en trend uygulamalardan biri de şüphesiz güneş parıltıları kazanan aydınlık bir ten görünümüdür. Pek çok aydınlatıcı ve bronzlaştırıcı pudra ile bu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Hemen Okuyun  Banana Powder Nasıl Kullanılır

Grafik Eyeliner Uygulamaları

Farklı ve renkli olmayı sevenlerin trendi olan grafik uygulamalar özellikle göz makyajında kendini gösterir. Siyah ve kahve dışındaki renklerden oluşan göz kalemleri ile gözleri hizalamayı amaçlayan teknik sayesinde yaratıcı kimliğinizi öne çıkarabilirsiniz. 

Dumanlı Göz Makyajı

Puslu ve derin bakışların daha çekici bulunduğu 2022 yılında en trend göz makyajı stillerinden biri de buğulu bakışlar yaratmaktan geçmektedir. Bu ifadeyi gözlere kazandırmak için doğru kalem ve far seçeneklerini değerlendirerek yüzünüze karakteristik bir hava kazandırabilirsiniz. Her zaman kendinizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz makyaj trendlerine uygun ürünleri ve markaları içeren Watsons’tan dilediğiniz ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz. 

 

(Visited 6.069 times, 1 visits today)