Doğru Highlighter Kullanımı ile Işıldama Vakti

Watsons  22 Ekim 2020

5 Dk

Son yılların en gözde kozmetik ürünü olan highlighter, doğru bir kullanım ile hem gece hem gündüz makyajlarında büyük farklar yaratır. Ten rengine, ürün türlerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlenen highlighter’lar birçok farklı seçenekle sunulur. Size en uygun ürünü Watsons’ta kolaylıkla bulabilir ve First Time, L’oreal Paris, Maybelline New York gibi birçok ünlü markaya avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Highlighter Ne Amaçla Kullanılır?

Türkçe karşılığı aydınlatıcı olan highlighter ürünler, cilde ışıltı kazandırmak amacıyla kullanılır. Benzer bir işlev gören krem ve fondötenlerin yanı sıra highlighter ürünler ile yüzünüzde öne çıkarmak istediğiniz bölgelere özel ve direkt uygulamalar yapabilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde parlak ve aydınlık bir tene sahip olabilirsiniz. Bu ürünleri dilerseniz kontur işleminde yüzünüzün dış hatlarını belirgin hale getirmek ve sınırları keskinleştirmek amacı ile de kullanabilirsiniz. Watsons’ın sizlere sunduğu sayısız seçenek arasında likit, stick ve pudra highlighter ürünlerinin hepsini bulabilirsiniz. Dilerseniz E.L.F., Revolution ve Essence gibi markaların pudralı highlighter ürünlerini ya da Pastel, Golden Rose ya da Revlon markalarının likit ürünlerini tercih edebilirsiniz. Eğer stick aydınlatıcı arıyorsanız New Well markası da Watsons’ta sizleri bekliyor.

Highlighter Nasıl Doğru Uygulanır?

Aydınlatıcı ürünler, fondöten ve benzerlerinden farklı olarak yüzün belli bölgelerine uygulanır. Bu yüzden öncelikle yüzünüzde aydınlatıcı uygulaması yapacağınız alanları belirleyerek işe başlamalısınız. Uygulama esnasında aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü aydınlatıcı ürünler fazla kullanıldığında yağlı bir cilt görünümüne sebep olur. Highlighter ürünleri makyajın son aşamasında uygulamalısınız. Aksi takdirde fondötenin altında kalarak etkisini yitirecektir. Aydınlatıcıları bu önemli adımlara dikkat ederek uyguladığınız takdirde kötü bir sonuç elde etmeniz neredeyse imkansızdır.

Peki hangi bölgelere uygulama yapmalısınız? Aslında bu sorunun cevabı yüzünüzün biçimine ve sizin isteğinize göre değişkenlik gösterir. Elmacık kemikleri, kaş sınırları, göz pınarları, şakak bölgesi ve dudak kenarları aydınlatıcı uygulamak için en doğru bölgelerdir. Tabii bütün alanları aydınlatmak istemeyebilirsiniz. Highlighter ürününü yüzünüzün biçimine ve öne çıkarmak istediğiniz alanlara göre uygulamalısınız. Kaşlarınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız kaşlarınızın alt sınırına aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bu sayede daha gergin bir kaş görünümü el edebilirsiniz. Gözlerinizin olduğundan büyük görünmesini isterseniz göz pınarlarınıza uygulama yapabilirsiniz. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi içinse rujunuzu sürmeden önce dudak sınırlarınızı aydınlatabilirsiniz. Burnunuzu öne çıkarmak içinse burun ucundan alına doğru ince bir aydınlatma alanı belirleyebilirsiniz. Bu aşamada aydınlatıcıyı burnunuzun tamamına yaymamaya özen göstermeli ve ince bir çizgi halinde alnınıza doğru uygulamalısınız.

Hemen Okuyun  10 Aşamalı Kore Cilt Bakım Rutini

Highlighter Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Highlighter tercihinizde elbette ilk kriteriniz cilt renginiz olmalıdır. Örneğin beyaz bir tene sahipseniz pembe, şampanya ve inci tonlarını tercih edebilirsiniz. Esmer bir tene sahipseniz cilt renginizden bir veya iki ton açık bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Yapacağınız makyaja göre her seferinde farklı bir aydınlatıcı kullanmak isterseniz renk seçenekleri içeren palet aydınlatıcıları inceleyebilirsiniz. I Heart Revolution veya Nyx Professional Makeup markalarının palet seçeneklerini Watsons’ta bulabilirsiniz. İkinci kriteriniz ise cilt tipiniz olmalıdır. Kuru, nemli ya da yağlı bir cilde sahipseniz o cilt tipine özel olarak üretilen aydınlatıcıları tercih etmelisiniz. Kullanılan diğer makyaj malzemeleri ile uyumlu bir ürün seçmek de yine önemli noktalardan biridir. Örneğin likit bir fondöten kullanıyorsanız yine likit bir highlighter seçmeniz daha doğru olacaktır. Tüm cilt tiplerine ve ten renklerine uygun aydınlatıcı seçeneklerini Watsons’ta bulabilir ve Note, Miss Cop, Max Factor gibi birçok kaliteli markaya avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.