Dövme ve Yara İzi Nasıl Kapanır

sempeak  19 Aralık 2023

Günümüzde makyaj sadece güzellik ve estetik vurgusu yapmanın ötesine geçerek, birçok kişi için bir özgüven kaynağı haline gelmiştir. Özellikle dövme ve yara izleri gibi belirgin cilt kusurları bireylerin makyajın güçlü dönüştürme etkisine başvurmasına neden olmuştur. Bu noktada kamuflaj kontür öne çıkan bir araç haline gelmiştir. Uygulama teknikleri, katmanlama ve sabitleme adımları kamuflaj makyaj da önemli adımlardır. Yazımızda ayrıntılı şekilde bu konudan bahsedeceğiz ve bazı ürün tavsiyelerinde bulunacağız.

Dövme Ve Yara İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?

Dövme veya yara izlerini kapatmak için özel olarak formüle edilmiş kapatıcı ürünler kullanabilirsiniz. Kaliteli bir kapatıcıyla, izleri kapatmak ve cildi düzgün bir şekilde tonlamak mümkün. Ayrıca profesyonel makyaj tekniklerini kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu işlemler için size bazı ürün önerilerimiz olacak, onlardan bazıları;

Flormar Stay Perfect Concealer Kremsi Likit Kapatıcı Porselen Sıcak Alt Ton: Renk eşitsizlikleri, sivilce izleri ve koyu halkalarla vedalaşmaya hazır mısın? Flormar Yoğun Pigmentli Kremsi Likit Kapatıcı, tüm cilt kusurlarını gizlemek için burada. Yüksek kapatıcılığı ve hafif yapısıyla Flormar Stay Perfect Light kapatıcı, ten makyajında fark yaratmak için seni bekliyor.

Maybelline New York Super Stay 30H Kapatıcı 30 Honey: göz altındaki koyu halkaları gizlemeye yardımcı.30 Saate kadar kalıcı, yüksek kapatıcılık, cilde nefes aldıran formül, suya, tere, dayanıklı, mat bitiş, vegan formül, ciltte kuruluk hissi bırakmaz. Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir.

 

Revolution Conceal & Define C6 Kapatıcı: Makyajınızı Revolution Conceal & Define C6 Kapatıcı ile kusursuz görünüme kavuşturun. Ciltteki lekeleri, ton farklılıklarını, göz altında oluşan koyu renk görünümünü hafif yapısı ile yumuşak bir şekilde kapatır. Özel formülü sayesinde kullanıldığı bölgedeki gözenek ve ince çizgilere dolma yapmaz, mat bir görünüm vererek kapatıcılık sağlar.

Hemen Okuyun  Euphoria Makyajı

Nyx Professional Makeup Setting Spray Matte: Makyajında mükemmel kalıcılığı elde etmek ister misin? Uzun süre kalıcı, taze makyaj görünümü için Nyx Setting Spray – Matte, muhteşem mat dokusu sayesinde, cilt parlamalarını tüm gün engeller. Fondöten ve pudrandan sonra 3-4 fıs ile tüm cildini nemlendir ve tazele.

Revolution Sport Fix Makyaj Sabitleyici Sprey: Uçmayan makyajınızın tadını Revolution Sport Fix Makyaj Sabitleyici Sprey ile çıkarın. Gün içerisinde ya da gece eğlencesine çıktığınızda makyajınızı düşünmeye gerek duymayın. İsterseniz spor yaparken en ağır antrenmanlara katılın makyajınızda parlama ve akma sorunu yaşamamanın keyfini çıkarın. Günlük koşuşturma içerisinde makyajınızı değil eğlencenizi düşünün. Mükemmel etkiyi almak için makyajınız bittikten sonra belirli bir mesafeden püskürterek uygulama sağlayın.

Kamuflaj Makyajı Nedir?

Kamuflaj makyajı, genellikle cilt kusurlarını veya belirgin izleri kapatmak amacıyla kullanılan yoğun ve yüksek örtücülükte kullanılan yoğun ve yüksek kapatıcılıkta makyaj tekniklerini ifade eder. Bu teknik, özel formüle edilmiş yüksek örtücü ürünler kullanarak ciltteki kusurları gizlemeyi hedefler. Özellikle dövme, yanık izleri, ameliyat izleri, güneş lekeleri ve renk eşitsizliğini kapatmak için tercih edilir. Profesyonel makyaj artistleri tarafından sıkça uygulanan bu yöntem, özel ürün seçimi ve doğru uygulama teknikleri gerektirir.

Kamuflaj Makyajı Nasıl Uygulanır?

Kamuflaj makyaj uygulamasından önce cildinizi temizleyip nemlendirerek makyaja hazırlık yapılmalı. Bu makyajın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Makyajın daha uzun süre durması ve pürüzsüz bir cilt görüntüsü için makyaj primer’ı uygulanır. Eğer cilt tonu düzensizlikleri varsa, renk düzeltici ürünler kullanarak bu sorunları düzeltebilirsiniz. Kamuflaj makyajın için yoğun kapatıcılığa sahip bir kapatıcı kullanarak renk eşitsizliğini, yara izlerini veya kusurları gizleyebilirsiniz. Dövmeleri kapatmak için özel olarak formüle edilmiş kapatıcılar tercih edebilirsin. Yüksek kapatıcılık sağlayan bir fondöten seçerek cildini düzgün bir şekilde tonlayabilirsin. Sıvı veya krem formdaki fondötenler daha iyi sonuçlar verebilir. Kapatıcı ve fondötenin sabit kalması için toz ürünler kullanınız. Transparan pudra ile makyajını sabitleyebilirsiniz. Kamuflaj makyaj da genellikle odak noktası cildin kusurları içindir. Göz makyajı ve dudaklar daha sade tutularak dikkat çekici bölgeler belirlenir.

Hemen Okuyun  İkizler Burçu Makyajı Nedir?

Kamuflaj Makyaj İle Normal Makyaj Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kamuflaj makyajı ile klasik makyaj arasında ilk ve önemli fark kapatıcılık seviyesidir. Kamuflaj makyaj tekniğinde, yüksek kapatıcılık sağlamak için tasarlanmış ürünler kullanılır. Dövme, yara izi kapatma gibi belirgin cilt kusurlarına odaklanılır. Klasik makyajda genellikle doğal bir görünüm elde etmeye odaklanılır ve hafiften orta dereceye kadar kapatıcılık sağlayan ürünler kullanılır. Kamuflaj makyajın temel amacı belirgin cilt sorunlarını kapatmak ve gizlemektir. Klasik makyaj ise günlük yaşamda veya özel etkinliklerde doğal ve hafif bir güzellik vurgusu yapmayı amaçlar. Kamuflaj makyaj da yoğun kapatıcılar, renk düzelticiler ve yüksek kapatıcılığa sahip fondötenler gibi özel ürünler kullanılır. Klasik makyaj da hafif dokulu fondötenler, pudralar ve doğal renk tonlarındaki far ve rujlar gibi ürünleri içerir. Her iki makyaj türü de kişisel tercihlere ve kullanım amaçlarına bağlı olarak seçilebilir. Kamuflaj makyajı genellikle özel durumlar için tercih edebilirken, klasik makyaj günlük kullanım ve daha hafif bir görünüm için tercih edilebilir.

Dövme Ve Yara İzi Makyaj İle Kapatılır Mı?

Evet, dövme ve yara izi makyaj ile kapatılabilir. Kamuflaj makyajı, özel olarak formüle edilmiş yüksek kapatıcılıkta ürünlerle bu tür cilt kusurlarını kapatma amacını taşır. İyi kalitede bir kapatıcı veya kamuflaj makyaj ürünü kullanarak dövme veya yara izini gizleyebilir ve cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsin. Uygulama teknikleri ve doğru ürün seçimi istenilen sonuca ulaşmada önemli faktörlerdir. Profesyonel makyaj artistleri bu tür durumları etkili bir şekilde kapatmak için özel teknikler kullanabilir.

Dövme Ve Yara İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?

Dövme ve yara izi kapatma makyajı nasıl uygulamalıyız madde madde inceleyelim:

Temizlik ve hazırlık: cildinizi temizleyiniz ve hafif bir nemlendirici ile kalıcı makyaj uygulamalarına hazır hale getiriniz.

Hemen Okuyun  Ruj

Renk düzelticileri kullanın: dövme ve yara izi belirgin renk farkında sahip olduğu için renk düzelticileri kullanmak gerekir.

Yoğun kapatıcı kullanımı: yüksek kapatıcılık sağlayan bir kapatıcı tercih etmelisiniz. Dövmeyi veya yara izini tamamen kapatmak için yoğun bir kapatıcı uygulayın.

Fondöten seçimi ve uygulama: yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten kullanarak cildi tonlayın. Bu noktada dikkat edilmesi gereken doğal bir görünüm elde etmek olmalı.

Sabitleme: kapatıcı ve fondöteni uzun süre cildinizde bozulmadan durmasını sağlamak için makyajlama yapıldıktan sonra sabitleyici sprey ya da toz ürünler ile cilt üzerinde kalıcılık süresini arttırabilirsiniz.

Profesyonel makyaj fırçaları kullanımı: doğru makyaj fırçalarını kullanarak ürünleri daha homojen bir şekilde dağıtabilir ve daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz.

Katmanlama: ihtiyaç duyulan bölgelerde katmanlar ekleyerek daha fazla kapatıcılık sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken aşırı miktarda ürün kullanmamak olacaktır.

Kalıcı makyaj uygulamalarına profesyonel yardım alarak veya bu durum için üretilmiş olan ürünleri kullanarak dövme ve yara izini rahatlıkla kapatabilir ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

 

Fondöten İle Dövme Kapatılır Mı?

Fondöten, dövmelerin veya yara izlerinin tamamen kapatılması için yeterli örtücülüğe sahip olmayabilir. Ancak yüksek kapatıcılık sağlayan yoğun kapatıcılar veya kamuflaj makyaj ürünleri kullanarak bu tür cilt kusurlarını daha etkili bir şekilde kapatabilirsiniz. Fondöten genellikle daha hafif örtücülük sağlar ve genel olarak cilt tonunu düzeltmeye odaklanır. Dövme ve yara izi nasıl tamamen kapanır derseniz, özel olarak formüle edilmiş yüksek kapatıcıları tercih etmek daha etkili olacaktır. Bu ürünler genellikle dövmeleri gizlemek için tasarlanmıştır ve daha kalın bir kıvamda olur.

,

(Visited 6.532 times, 12 visits today)