Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Watsons  22 Mayıs 2022

gelin-makyajiDüğün günü; kadınlar için daha evlenecekleri kişi ile bile tanışmadan önce planlanan ve hayali kurulan özel anlardan biridir. Her şeyin kusursuz olması beklenen özel günün en önemli detaylarından biri gelinlik ise diğeri şüphesiz gelin makyajının nasıl olacağıdır. Hatta pek çok kadın düğünden evvel gelin makyajının kendisinde nasıl duracağını görmek ister. Değişimin ve yüz güzelliğinin arzu edildiği gelin makyajı yapılırken arzu edilen görünüme ulaşmak önemlidir. Pek çok durumda siz hayatınızın en özel / en stresli gününü yaşarken yüzünüzü belki de sizin kadar iyi tanımayan birinin gelip de size makyaj yapması sizi tedirgin edebilir, o halde kendi gelin makyajınızı kendiniz yapmak da bir çözüm olabilir…

10 Adımda Gelin Makyajı Evde Nasıl Yapılır?

Böylesine özel bir gün için kendinize makyaj yapmaya karar verdiyseniz önce kullandığınız tüm ürünlerin size uygun tonlarda ve yakışan renklerde olmasına özen göstermeniz gerekir. Akabinde yüzünüze peeling uygulayıp rutin bakım işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra makyaj adımlarına geçebilirsiniz… 

1. Adım: Cildinizi Hazırlayın

Gelin makyajı adımlarında cilt tipinize uygun bir nemlendirici ve baz kullanarak makyaj zeminini hazırlamak önemli bir ayrıntıdır. Zemin ne kadar güzel olursa devamında uygulayacağınız makyaj ürünleri de o kadar güzel cildinize oturacak ve bütünleşme sağlanacaktır. 

2. Adım: Kapatıcı Kullanın  

Cilt tonunuza uygun bir fondöten ile cilt kusurlarını kapatmayı, cilt tonu eşitlemeyi ve daha canlı bir ten rengi görünümü yakalamayı hedefleyin. 

Hemen Okuyun  Renkli Eyeliner ile Rengarenk Makyaj

3. Adım: Kalıcı Makyaj Ürünlerini Seçin

Uzun saatler önce yaptığınız gelin makyajının sizi yarı yolda bırakmaması için kalıcı makyaj ürünlerini tercih edin. Cilt kusurlarınızın kapanmadığını düşünürseniz kapatıcı uygulamaktan çekinmeyin. 

4. Adım: Gölgelendirme Tekniklerini Kullanın

Gelin makyajında gölgelendirme doğru tekniklerle yapıldığında yüz şeklinizi dahi değiştirebilir. Özellikle burun kenarlarına, alnınıza ve yanak kenarlarına gölgeler uygulayarak daha net hatlar yaratabilirsiniz. Kontür yapmanın püf noktaları için Yüz Şeklinize Göre Kontür Teknikleri içeriğimize göz atın!

5. Adım: Olmazsa Olmaz Allık

Cilt parlaklığını ve enerjisini kontrol etmek adına elmacık kemiklerine biraz allık uygulaması yapabilirsiniz. Renk seçiminiz ve cilt renginiz önemlidir. 

6. Adım: Şimdi Eyeliner Zamanı  

Göz kapaklarına doğru tonlarla zemin hazırlığı yaparak aydınlatma ve gölgelendirme işlemi yapabilirsiniz. Bu uygulamanın peşine yapılacak eyeliner veya dipliner uygulaması gözlerinizi çok daha güzel gösterecektir. 

7. Adım: Takma Kirpik ve Rimel

Göz köşelerine aydınlatıcı uygulamak veya parlak tonlarda kalem çekmek bakışlarınızı zenginleştirebilir. Doğru rimel ürünleri ile kirpiklerinizi hazırlayabilir veya gelin makyajına yakışır takma kirpik seçeneklerini uygulayarak profesyonel görünüm yakalayabilirsiniz. 

8. Adım: Kaşlarınızı Şekillendirmeyi Unutmayın

Gelin makyajınızda kaşlarınızı daha kalkık ve dinamik göstermek için kaş jellerini deneyebilirsiniz. Özel fırçalar ve sabitleyicilerle kaşlarınızı makyajın geneline uygun bir şekilde hazırlayarak şekillendirebilirsiniz. 

9. Adım: Doğru Ruju Seçin, Dudak Kalemini Göz Ardı Etmeyin

Dudaklarınıza size yakışan tonlarda seçeceğiz ruj çeşidine uygun renklerdeki dudak kalemleri ile çevreleyerek daha gösterişli dudak görünümleri kazanabilirsiniz. Çerçeve içini ister mat ister parlak tonlarda uzun süre kalıcı rujlarla dolgunlaştırabilirsiniz. Rujunuzu uygulamadan evvel dudaklarınızın yeterince nemli ve pürüzsüz bir zemine sahip olduğundan emin olmanız gerekir. 

10. Adım: Mükemmel Bitişi Sabitleyici ile Tamamlayın

Makyajınızın son rötuşları gerçekleştiğinde makyajı sabitleyiciler ile sabitleyerek uzun süre kullanmayı sağlayabilirsiniz. Gelin makyajı için ihtiyaç duyacağınız tüm profesyonel marka ve ürünleri Watsons’ta bulabilirsiniz. 

Hemen Okuyun  Ten Rengine Göre Makyaj Önerileri

 

(Visited 1.386 times, 1 visits today)