Yağ Bazlı ve Su Bazlı Temizleyiciler

Watsons  22 Ekim 2020

5 Dk

Cilt temizliği, genç görünen ve sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak için büyük önem taşır. Makyajınızı temizlerken tercih ettiğiniz temizleyiciler cilt yapınıza uygun olmalıdır. Bu nedenle cildinizin yapısına uygun yağ bazlı temizleyiciler veya su bazlı temizleyiciler tercih etmelisiniz. Makyaj kalıntılarını yok etmek, cildinizi kirden arındırmak ve gözeneklerinizi temizlemek için düzenli olarak cilt temizliği yapmanız gerekir. Yağ ve su bazlı temizleyicileri erişilebilir fiyat seçenekleri ile Watsons’ta bulabilirsiniz.

Derinlemesine Cilt Temizliği için Yağ Bazlı temizleyiciler

Yağ bazlı temizleyiciler, cildinizi jel formundaki ürünlerden daha hassas şekilde temizler. Cildinizdeki kiri, makyaj kalıntılarını ve fazla sebumu temizleyerek cildinize nefes aldırır. Yağ bazlı temizleyiciler su ile birleştiğinde daha hafif bir forma dönüştüğü için yağlı bir his bırakmaz. Akneye meyilli, gözenekleri belirgin ve yağlı ciltler içinde kullanılabilir. Cildi derinlemesine arındıran bu temizleyiciler, fazla sebumu da dengelediği için yağlı ciltler için de uygundur. Çift aşamalı temizlik uygulamasında ilk önce yağ bazlı bir temizleyici ile cildinizi arındırmalısınız. Daha sonra su bazlı temizleyiciler ile cildinizi tazelemeniz mümkün. Yağ bazlı temizleyiciler cildinizdeki gözeneklere nüfus ederek arındırır ve su bazlı temizleyiciler cildin yenilenmesine yardımcı olur. Cildinizin doğal güzelliğine kavuşması için bu temizleyici ürünlerden destek alabilirsiniz. Garnier, Nivea, Diadermine, Loreal gibi markaların en iyi performans gösteren temizleyicilerine Watsons satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Cilde Işıltı Veren Su Bazlı Temizleyiciler

Cilt temizliğinde önemli bir yeri olan jel, köpük gibi formlardaki su bazlı temizleyiciler, cildinizi ferahlatır ve doğal ışıltısına kavuşmasına yardımcı olur. Yağ bazlı temizleyicilerden sonra uygulandığında, cildinizde kalan kiri, yağı ve makyaj kalıntılarını temizleyerek hücre yenilenmesine destek sağlar. Cildinizde ferah bir his bırakan bu temizleyiciler ile cildinizin çevresel koşullardan olumsuz etkilenmesini önleyebilirsiniz. Gün boyu cildinizi yıpratan makyaj, hava kirliliği ve fazla yağlanma gibi problemleri su bazlı temizleyeciler ile ortadan kaldırmanız mümkün. Misel suları çift bazlı ürünler olduğu için makyajınızı kolay bir şekilde çıkarırken aynı zamanda cildinizi temizlemenize yardımcı olur. Garnier ve Nivea gibi markaların misel sularına uygun fiyat avantajı ile Watsons satış noktalarında ulaşabilirsiniz. Yoğun makyajınızın kolayca cildinizden çıkması için kullanabileceğiniz tüm temizleyici ürünleri Watsons’ta bulabilirsiniz.

Hemen Okuyun  Parfümünüzün Daha Kalıcı Olması İçin İpuçları

Cilt Bakımı ile Daha Genç Bir Görünüm

Fiziksel ve çevresel koşulların olumsuz etkileri ile zaman içerisinde cildiniz yıpranır. Daha sağlıklı ve dolgun bir cilt görünümü için düzenli olarak cilt bakımı yapmanız gerekir. Cilt bakımının ilk adımı olan cilt temizliği sayesinde cildinizi tazelemeniz mümkündür. Cildinizi; uygun temizleyici ürünler ile kirden ve makyaj kalıntılarından arındırdıktan sonra nemlendirmeniz gerekir. Gözenekleri açılan cildinize uygulayacağınız ideal bir nemlendirici, cildinizin sağlıkla ışıldamasına yardımcı olur. Düzenli olarak temizlenen ve nemlendirilen cildiniz en alt katmanlarına kadar sağlıklı nem dengesini korur. Kırışıklıklara ve solgun görünüme karşı cildinizi doğru bakım ürünleri ile koruyabilirsiniz. Göz çevresi ve hassas ciltler için farklı sunulan ürünler ile cildinizi şımartabilirsiniz. Vücudunuzun her noktası farklı cilt tipine sahip olabilir. Cildinizin ihtiyaçlarına en iyi çözümler sunan birçok önemli markanın ürünlerine Watsons satış noktalarından ulaşabilmeniz mümkün.

Siz de sağlıklı ve genç görünen bir cilt için cilt bakım rutini oluşturabilir ve doğru ürünler ile cildinize destek olabilirsiniz. Cildinizdeki makyajı temizlemek, akne ve gözenek problemlerini hafifletmek, derinlemesine temizlik sağlamak için su ve yağ bazlı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Her gün cildinizi tazeleyebilmek ve doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için Watsons satış noktalarına göz atabilir, size ve cildinize uygun ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.