Anasayfa    /    Makyaj   /    Kalıcı Oje Modelleri

Kalıcı Oje Modelleri

sempeak  21 Temmuz 2022

Bakımlı ve güzel ellere sahip olmak için tırnaklarınızın da bakımlı olması gerekir. Ojeler, bakımlı ve şık tırnaklara sahip olmak isteyen kadınların tercih ettiği ürünlerden biri. Son günlerde oje uygulamasını başka bir boyuta taşıyan kalıcı ojeler ile uzun süre bakımlı ve şık görünmek mümkün hale geldiğini söylemek mümkün. 

Watsons’ta yer alan kalıcı Oje ürünleri arasında en dikkat çekici ürünlerin başında Mara Kalıcı Oje Fiery Red No: 07 ve Mara Kalıcı Oje Red No: 08 geliyor. 

Ojelerin günlük hayatın işleri ve duş alma, el yıkama gibi durumlarda soyulması ya da bazı kısımlarının zamanla dökülmesi gibi problemleri ortadan kaldıran kalıcı oje uygulamaları ile ojenizin ilk günkü gibi durmasını sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınızın devamlı bakımlı görünmesini istiyorsanız siz de kalıcı ojeler ile ellerinizi güzelleştirebilir, seçeceğiniz kalıcı modelleri ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

Kalıcı oje ne kadar kalır, su geçirir mi ve nasıl kullanılır gibi sorular aklınıza takılıyorsa bu yazı tam size göre! Haydi bu soruların cevaplarını birlikte inceleyelim…

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalır?

Kalıcı ojelerin ortalama ömrü genellikle 2 ile 3 hafta aralığındadır. Kalıcı oje uygulamasının ardından geçen yaklaşık 2 ile 3 haftalık süre boyunca tırnaklarınızın manikürlü ve bakımlı bir şekilde ilk günkü gibi kalması mümkün. Bu sürenin ardından aşınma ve tırnak yapısındaki zararlara tedbiren ojelerinizi değiştirmeniz önerilir. 2 ile 3 hafta gibi süre içinde geçmeyen bu ojelerin nail art ile süslenmesi durumunda kalıcılıkları küçük oranlarda değişebilir. 

Örneğin; şık bir tarza sahipseniz ve gösterişli tırnak modellerinden hoşlanıyorsanız kalıcı ojelerin üzerine uygulanacak olan taşlar ya da tırnak etiketleri kalıcı ojenizin kalıcılık süresini çok küçük oranlarda değiştirebilir. Ancak genel olarak, kalıcı ojeler sayesinde çıkan ve soyulan ojelerinizi devamlı yenilemek ya da oje değiştirmek zorunda kalmadan yaklaşık olarak 2 ile 3 hafta boyunca yeni yapılmış tırnak görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Hemen Okuyun  Flormar Oje Renk Seçenekleri Nelerdir?

Kalıcı Oje Zararlı mı?

Kalıcı ojelerin zararlı olup olmadığı bu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin en merak ettiği konulardan… Bu ojeler tırnağınıza doğru bir şekilde uygulanıp doğru bir şekilde çıkarılırsa tırnak yapınıza zarar vermez. 

Kalıcı ojelerinizin tırnağınıza zarar vermesini önlemek için kalıcı oje uygulamasını belirli aralıkla yaptırmanız önerilir. Bu sayede tırnak yüzeyinizin hava alarak canlılığını korumasını sağlayabilirsiniz. 

Kalıcı ojelerinizin çıkarılma süresini uzatmamalı, zamanı geldiğinde uygun çıkarma yöntemleri ile çıkarmalısınız. Ojeler çıkarılırken bu oje türlerine uygun çıkarıcı solüsyonlardan faydalanabilirsiniz. Eğer kalıcı ojeniz bir güzellik merkezinde yapıldıysa yine aynı güzellik merkezinde çıkarmanız önerilir.

Kalıcı Oje Su Geçirir mi, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı ojeler ortalama olarak 20-30 dakikada uygulanır ve uzun süre kullanılır. Su ve hava geçirmeyen bu oje modelleri uygulanmadan önce tırnak etlerinin itilmesi ojelerin daha güzel ve şık durmasını sağlar. 

Kalıcı ojeler uygulaması yapılırken tırnaklar ilk önce ojeye hazırlanır. Uygun bir solüsyon aracılığı ile temizlenen tırnakların üzerine base uygulaması yapılır. Base uygulamasının ardından oje tırnağa sürülür ve top coat uygulamasına geçilir. Base, oje ve top coat uygulamalarının her birinde, kalıcı oje yapımı için özel olarak üretilmiş olan UV lambaları kullanılır. 

UV lambalarının yaydığı UV ışınları ojelerin ilk yapıldığı andaki gibi parlak ve pürüzsüz kalmasını sağlar. UV lambası ile işlemler tamamlandıktan sonra kalıcı oje uygulamasının son aşamasına geçilir. Bu aşamada uygulanan base, oje ve top coat’un üzerine cila sürülür ve bu cila bir pamuk yardımıyla temizlenir. Kalıcı ojeler ile siz de uzun bir süre ojelerinizi yenileme ihtiyacı duymadan bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olabilir, çeşit çeşit kalıcı oje modelleri ve renkleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

(Visited 1.493 times, 1 visits today)