Sizi Gizlice Yaşlandıran Makyaj Hataları

rgm  5 Ekim 2020

Şunu kabul edelim, ebedi gençlik arayışı gerçekçi değil, ancak her zaman genç görünmek arayışı farklı bir hikaye. Cilt bakım ürünlerinde büyük zaman harcıyorsanız dahi, kötü makyaj ve saç rutini genç görünme çabanızı gizlice mahvediyor olabilir. Şimdi sizi farkettirmeden yaşlı gösteren makyaj hataları yapmayı bırakalım:

  1. Kusursuz şekillendirilmiş, boşlukları olmayan kaşlarınız yoksa ince, kemerli kaşlar yaşınızı ele verebilir. Kaşlarınızda her zaman kaş kaleminden faydalanabilirsiniz. Aşırıkoparılmış noktaları düzgünce doldurmak için zaman ayırın.
  2. Doğru allık rengi size doğal bir gençlik ışıltısı verebilir, ancak önemli nokta çok parlak renkler seçerek abartmamaktır. Aynı zamanda pudramsı veya parlak bitişlerden kaçının.
  3. Bildiğiniz üzere, fondöten eşit olmayan cilt tonları üzerinde mucizeler yarattabilir ancak asla aşırıya kaçmamalısınız. Çok fazla fondöten kullanmak ürünün ince çizgilerinize dolmasına neden olabilir. Ayrıca, en yakın eşleşme için fondöteni bileğiniz yerine boynunuzda test etmeye çalışın ve bir makyaj süngeri kullanarak karıştırmayı unutmayın.
  4. Diğer yaygın bir hata da, aslında kullandığınızdan daha fazla makyaj ürününe ihtiyacınız olduğunu düşünmenizdir. Örneğin, kapatıcı. Göz çevresinde çok fazla kapatıcı kullanmak kırışıklıkları ve çizgileri öne çıkarabilir, bu nedenle daha az kapatıcı çok daha iyidir!
  5. Sert, kalın göz kalemi, özellikle de sadece alt kirpik çizginize uygularsanız, yaşınızı ikiye katlayacaktır. Bu yüzden en iyi seçenek, gözlerinizin kirpik çizgisine yakın bölümünü kremsi bir kalemle çizmektir.
  6. Ruj, görünümünüzü tamamlayan son dokunuş olabilir, ancak yanlış ruj tonları görünümüzde de yanlışlara yol açabilir. Nude tonlarında bir ruj seçin ve güneşten koruma, yaşlanma önleyici ve kollajen arttırıcı özellikler sunmasına dikkat edin.
Hemen Okuyun  Sünger (CUSHION) Fondöteni Uygun Şekilde Kullanmak