Sünger (CUSHION) Fondöteni Uygun Şekilde Kullanmak

Watsons  30 Ekim 2020

6 Dk

Son yıllarda birçok güzellik markası sünger (cushion) fondöten çıkarmaya başladı. Bu trend ile, kızlar sıvı fondöten ve pudradan sünger fondötene geçti. Bununla birlikte, gerçekten sünger fondöteni nasıl uygulayacağınızı biliyor musunuz? Bu yazıda, sünger fondöteni nasıl düzgün kullanacağımızı daha iyi anlamak için kızların yanlış kullanımlarını tartışacağız.

Cildinize uygun sünger fondöteni seçin

Kızlar, sünger fondöteni güzellik trendlerine göre satın alırlar, ancak cildinin ihtiyacını anlamak için her zaman gözden kaçar. Bu nedenle, doğru sünger fondöteni almadan önce cildinizi anlamalısınız ve sizin için uygun olanı seçmelisiniz. 2 çeşit sünger fondöten vardır: aydınlatıcı sünger fondöten ve mat sünger fondöten. Yağlı cildiniz varsa ve aydınlatıcı sünger fondöten kullanıyorsanız cildiniz daha da yağlı hale gelecektir. Sünger fondöten kullanmanın doğru yolu doğal sünger fondöteni baz olarak kullanmaktır. Sonrasında yağa maruz kalması kolay T-zone bölgesi için mat sünger fondöteni kullanın ve yüzünüzü kontürünü oluşturmak için burunda, yanaklarda ve gözlerde aydınlatıcı sünger fondöteni uygulayın.

Cildinizin rengine uygun sünger fondöten seçin

Sünger fondöten seçimleriniz için farklı renkler sunar. Cildiniz için uygun olanı seçmelisiniz. Aksi takdirde aşırı beyazlatma yüzünüzün kontörünü etkiler. Sünger fondöten kullanmanın doğru yolu parlak efekt oluşturmak için yüzünüzün orta kısmındaki cildinizin rengine göre seçmektir. Kompakt pudrayı sünger fondötenin üzerine uygulayın ve daha sonra yüzünüzün diğer bölgelerine karıştırmak için pudrayı kullanın. Sonunda, yüzün hatlarını vurgulamak için gölge pudrasını kullanın.

Sünger pudranın (Powder Puff) doğru kullanımı

2-3 kez cildinize sünger pudrayı yavaşça bastırmak makyajınız için yeterli olacaktır. Sünger pudrayı fondöteni itmek üzere kullanmayın çünkü bu hareket cildi sürükleyerek yüzde ince çizgilere neden olur.

Buna ek olarak, sünger fondöten üzerine pudra uyguladıktan sonra pudrayı katlayın, böylece fondöten pudra üstünde eşit şekilde dağıtılabilir. Sonrasında, makyajınızı daha incelikli hale getirmek için cildinize pudra ile bastırın.

Hemen Okuyun  After Sun Kullanımının Önemi

Sünger pudrayı düzgün şekilde temizleyin

Bakteri üremesini önlemek için sünger pudra düzenli olarak temizlenmelidir. İlk olarak, sünger üzerine biraz temizleyici yağ ilave edebilirsiniz. Ardından, süngere parmaklarızla bastırıp suyla yıkayın. Sünger temizlenene kadar bu adımı tekrarlayın. Temizledikten sonra, sünger üzerindeki suyun emilmesi için kağıt mendil kullanın ve kuruyana kadar havalandırılan bir yere koyun. Böylece süngeri tekrar kullanabilirsiniz.