Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

sempeak  21 Kasım 2022

Güzelleşmek için çaba harcarken bazen istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle makyaj yaparken karşılaşabileceğiniz bu istenmeyen durumlardan biri de makyaj malzemelerinizden birinin dökülmesi, kırılması, kıyafetlerinize bulaşması olabilir. Böyle durumlarda telaşa kapılmadan önlemler alabilirsiniz. Her bir makyaj malzemesine yönelik olarak kullanacağınız temizlik ürünleri olabileceği gibi bazen pratik yöntemlerle de bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Leke yapan ürünün hangi özelliklere sahip olduğu ve lekenin bulunduğu yer, lekeyi çıkartmak için önem taşır. Özellikle kadınların yaşadığı leke sorunlarından biri olan oje lekesi için de benzer bir yol izlemek doğru olabilir. Oje lekesini çıkartmak için bazı küçük ipuçlarını takip edebilirsiniz. 

oje lekesiOjeniz Döküldüğünde Yapmanız Gerekenler

Eğer oje sürerken küçük bir kaza yaşadıysanız ve ojeniz mobilyanıza ya da halınıza döküldüyse aşağıdaki küçük ipuçlarını kullanarak lekelerden kurtulabilirsiniz:

  •           Ojeniz döküldüğünde hemen harekete geçmeye çalışın, kurumasına izin vermeyin
  •           Dökülen bölgeye küçük bir miktar aseton dökebilirsiniz. Ardından döktüğünüzü asetonu bir peçete yardımıyla silebilirsiniz. 
  •           Asetonla sildiğiniz bölgede iz kalmaması için bir silgi yardımıyla lekeleri temizleyebilirsiniz. 
  •           Aseton yerine biraz kolonyaya bir miktar su ekleyerek de hassas mobilyalarınızdan ve halınızdan oje lekesini çıkarabilirsiniz. 
  •           Limon ya da sirke de oje lekesini çıkarmada size yardımcı olabilir. 
  •           Ayrıca özel leke çıkarıcı deterjanlar da oje lekesi gibi zor lekeler için işinize yarayabilir.

Mobilyalarınız dışında eğer ojeniz kıyafetlerinizin üzerine döküldüyse ve leke oluştuysa bunun için de yine bazı adımları takip etmeniz gerekebilir:

  •           Kıyafetinizde oje lekesi oluştuysa öncelikle hassas bir şekilde kıyafetinizi düz bir zemin üzerine yayın. Böylece lekenin yayılmasını, dağılmasını engelleyebilirsiniz.
  •           Aseton ve pamuk tıpkı mobilya ve halıda olduğu gibi kıyafetleriniz üzerinde de oje lekesini çıkarmada etkili bir yöntem olabilir. 
  •           Kıyafetleriniz için de oje lekesinden kurtulmak için elma sirkesinden yararlanabilirsiniz. 
  •           Kıyafetlerinizdeki oje lekesi gibi lekeler için ayrıca özel leke çıkarıcı ürünleri kullanmayı tercih ederek kesin çözümler üretebilirsiniz. 
Hemen Okuyun  Bayram Temizliği Nasıl Yapılır?

Lekeler ile Mücadelede Güçlü Leke Çıkarıcıları Kullanabilirsiniz

Tüm pratik çözümlerin yanı sıra oje lekesi gibi zor lekelerin temizliğinde, bu özellikle üretilmiş leke çıkarıcı ürünler kullanabilirsiniz. Özel temizlik ürünleriyle lekeleri çıkartırken hem kıyafetlerinizi ya da mobilyalarınızı, halılarınızı da koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca lekelere yönelik kesin çözümler üretebilirsiniz. Temizlik ürünlerinin yanı sıra bu ürünleri birlikte kullanacağınız özel kumaşlardan üretilmiş temizlik bezleri, süngerleri de oje lekesi gibi sorunlarla mücadelede size yardımcı olur. 

Leke çıkarıcı ürünlerin formülündeki etken maddeler, oje lekesi gibi zor lekelerin çıkarılmasında size yardımcı olur. Ayrıca bu özel ürünlerin lekeyi çıkartarak o bölgeyi temizlemesi hijyen açısından da sizi ve sağlığınızı koruma altına almaya yardımcı olur. Oje lekesini çıkartmak için de tercih edeceğiniz bu ürünler sayesinde mobilyalarınızda, kıyafetlerinizde leke izi kalmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Özel Ürünlerle Oje Lekesinden Kurtulun

Oje lekesi gibi sorunlar için tercih edeceğiniz özel temizlik ürünleri içinde leke çıkarıcı jeller, spreyler, köpükler, toz deterjanlar, temizlik şampuanları ilk bakışta dikkat çeker. Bu ürünleri birlikte kullanacağınız temizlik bezleri ve süngerler de lekeden kurtulmak için size yardımcı olabilir. Oje lekesi gibi zor lekelere karşı önlem almak için bu ürünleri alabilirsiniz. Özel temizlik ürünleri sayesinde oje lekesinden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Lekelerden kurtulurken, kıyafetlerinizi ve mobilyalarınızı koruyabilirsiniz. Temiz, hijyenik, bakımlı kıyafetler ve mobilyalar için leke ile mücadelede kesin çözümlere bu ürünler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Oje lekesi nasıl çıkar sorusuna, doğal yöntemlerin yanı sıra özel bakım temizlik ürünleriyle yanıtını da verebilirsiniz. Aradığını özel leke çıkarıcı ürünlere Watsons’tan ulaşabilirsiniz. 

(Visited 1.436 times, 1 visits today)