Deniz Sonrası Saçınız Yıpranmasın

Watsons  22 Ekim 2020

5 Dk

Yaz ayının gelmesi ile birlikte deniz sezonu da açılıyor. Deniz ne kadar çok sevilse de saçları yıprattığı bir gerçek. Bu yüzden deniz öncesi ve sonrası gerekli önlemleri almak gerekiyor. Watsons, saç bakımınız için ihtiyaç duyacağınız tüm saç bakım kremlerini, saç bakım yağlarını ve saç maskelerini sizlere sunarak saçlarınızı korumanıza yardımcı oluyor.

Deniz Suyunun Saça Etkileri

Deniz suyunun tuzu saçın dış kılıfı olarak adlandırılan dokusuna zarar veriyor. Tuzun nem çekme özelliğinden dolayı, saçların da dış kılıfında bulunan nem azalıyor. Saçlar nemini kaybetmesi sonucu da kuruyor. Kuruyan saçlar kırılmaya ve kopmaya elverişli hale geliyor. Aynı zamanda deniz suyu ve kumu saçı yıpratıyor, matlaştırıyor, hatta renginin açılmasına bile sebep olabiliyor. Deniz kumu saç ile temas ettiğinde dış kılıfını tahriş ederek bu dokunun genişlemesine neden oluyor. Bu da saçta sertleşme ve kalınlaşmaya yol açıyor. Her saç türü için yıpratıcı etkisi olsa da özellikle ince telli saçlar daha fazla risk altında.

Denizin Saçları Yıpratmasına İzin Vermeyin

Deniz suyunun ve kumunun saçlarınızı yıpratmasına izin vermemek sizin elinizde. Saçlarınıza deniz öncesi ve sonrası gerekli bakımlarını yaptığınızda, denizin olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz. Haftada en az iki kere saç bakım kremi ile saç bakımınızı yapmak, deniz sonrası saçınızı bekletmeden yıkamak ve ardından saç bakım yağı ile bekletmek ihtiyacınız olan korumayı sağlıyor. Son olarak da temiz ve yıkanmış saçlarınıza saç maskesi uygulayarak nemini koruyabilirsiniz.

Canlı Saçlar için Saç Bakım Yağları

Deniz suyunun saçları yıpratarak canlılığını almasına ve matlaştırmasına engel olmak istiyorsanız, deniz sonrası saç bakım yağı kullanabilirsiniz. Saç bakım yağları saçlarınıza canlılığını ve parlaklığını geri kazandırıyor. L’Oreal Paris Elseve saç bakım yağını, denizden çıktığınızda saçınızı duruladıktan sonra dipten uca uygulayarak en az yarım saat bekletin. Bekleme süresinden sonra ılık bir suyla durulayabilirsiniz.

Hemen Okuyun  Daha Sağlıklı Saçlar için Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Deniz sonrası saç bakımı için en etkili yağlar; tatlı badem yağı, susam yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, menekşe yağı ve argan yağı olarak sıralanabilir. Özellikle tatlı badem yağı ve argan yağı saçı güçlendirerek parlaklığını koruyor ve yenileyici etki gösteriyor. Siz de tüm bu yağları ister tek, ister karışım halinde Watsons’ta bulabilirsiniz.

En Güzel Saç Maskeleri Watson’ta

Saç bakım maskeleri, saçınızı koruyor, güçlendiriyor ve nemini kaybetmemesini sağlıyor. Denizin etkilerinden korunmak için de özellikle nem koruyucu maskeleri tercih edebilirsiniz. Maske uygulamasında dikkat edilmesi gereken kısımlar bulunuyor. Öncelikle saç tipinizi bilmeli ve ona uygun maskeyi seçmelisiniz. Maske uygulanmadan önce her zaman saçınız yıkanmış ve temiz olmalı. Ardından maskeyi uygulamaya geçebilirsiniz.

Maskeyi saçlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sonrasında yarım saat veya bir saat gibi bir süre bekletin. Ardından saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. İşte, saç bakım maskesi uygulamak bu kadar kolay. Ama önemli olan bu uygulamayı tek seferde bırakmamak. Çünkü bakım maskelerini düzenli olarak uygulamaya devam ettiğinizde etkilerini görebilirsiniz. Maske uyguladığınız günlerde fön, maşa ve düzleştirme gibi işlemlerden uzak durmaya çalışın. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu, kaliteli ve güvenilir maskeler tercih etmek. Bunun için Watsons güvencesi ile L’Oreal Paris ve Gliss gibi seçkin markaların birbirinden güzel maskeleri sizleri bekliyor.

Tatil Alışverişinizde Watsons Ürünleri Sepetinizde

Sorunsuz bir tatil geçirmek istiyorsanız ve tatil boyunca saçlarınızla uğraşmak istemiyorsanız, yapmanız gereken belli. Tatil öncesi alışverişinizde, Watsons’ın sizler için özenle seçtiği saç bakım kremlerini, yağlarını ve maskelerini sepetinize ekleyebilir ve böylece tatilde de canlı, parlak ve gösterişli saçlarınızla hayranlık uyandırabilirsiniz.