Gua Sha Taşı ile Kullanabileceğiniz Ürünler

sempeak  17 Haziran 2022

Genç ve canlı bir cilt görünümü istiyorsanız, sizi şöyle alalım… Eski Çin’de uzun zamandır kullanılmış olan Gua Sha taşı en eski şifa tekniklerinden biri. Günümüzde popüler bir masaj tekniği olarak öne çıkan bu taşı cilt bakım rutininize ekleyerek pek çok faydasını hissedebilirsiniz. Öyleyse kaslarınızı gevşetmeyi, dolaşımı ve kan akışını iyileştirmeyi amaçlayan Gua Sha taşına ve faydalarına biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz? İşte hem masaj ve kişisel bakım hem de cilt bakımı olarak düşünebileceğiniz bu taşın özellikleri ve kullanımına dair bilgiler…

Gua Sha Taşı Nedir?

Gua Sha taşı, cildi şekillendirmenin yanı sıra gerginliği ve dolaşımı artırmak için kullanılan bir masaj aletidir. Genellikle huzur verici özelliği ile bilinen yeşim, pozitif enerjiyi kendine çeken ametist ve yatıştırıcı özelliği ile öne çıkan pembe kuvars olmak üzere 3 doğal taştan yapılır. Daha sert ve farklı şekilleri ile cilt için de kullanın Gua Sha taşı, pek çok olumlu özellikler sunar. Ancak düzenli kullanımda yüzde botoks etkisi yaratan taşlar özellikle yüz için tercih edilir. Şunu da belirtelim: Cilt için uygun olmayan Gua Sha taşı seçeneklerinin yüz için kullanılması önerilmez. Şimdi sizin için taşın diğer özelliklerine biraz daha detaylı değinelim.

Gua Sha Taşı Ne İşe Yarar?

Gua Sha masajı ile zamanla istediğiniz sonuçları elde etmeniz, cilt bakım rutininizde ne kadar tutarlı olduğunuz ile alakalı. Ancak genel olarak bakıldığında Gua Sha ile yüz masajı yaparak yüzünüzde daha kontürlü bir görünüm, sarkan bölgelerin doğal olarak kalkması ve daha eşit görünen bir cilt gibi sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Hemen Okuyun  Doğal Kendin Yap (DIY) Makyaj Temizleyicileri

Gua Sha Taşı Kullanımı

Taşın kullanımına geçmeden önce bir hatırlatma yapalım: Yüzünüzün hangi kısmına masaj yapıyorsanız yapın, hareketleri 3-10 kez tekrarlamanız etkili sonuçlar ile karşılaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca taşı yüzünüzün her bölgesine yaslayarak ve eşit basınç ile uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Cilt serumu ya da yağı ile kullanmayı unutmayın;

 •           İlk etapta taşınızı temiz bir cilde uygulamak için hem yüzünüzü hem de cildinizi yıkayın. 
 •           Yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze yağ, krem ya da suz bazlı bir losyon uygulayın.
 •           Taşınızı 30 ya da 45 derecelik açı ile tutarak cildinize nazikçe uygulayın. Taşın kıvrımlı tarafının yüzünüze gelecek şekilde olduğundan emin olun. Taşı kullanırken hatırlamanız gereken en önemli kural, tüm hareketlerin yukarı doğru olması.
 •           Taşınızı çenenizin ortasından çene hattına kadar uygulayabilirsiniz.
 •           Söz konusu yanaklarsa yanaklardan saç çizgisine kadar taşınızı kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizden kulaklarınıza doğru deriyi taş ile gerdirebilirsiniz.
 •           Kaşlar için iki farklı yöntemi deneyebilirsiniz. İlk olarak kaşların üstünden saç çizgisine kadar uygulayabileceğiniz gibi kaşların arasından saç çizgisine kadar de taşınızı kullanabilirsiniz.

Gua Sha Taşı Faydaları Nelerdir?

Güzellik söz konusu olduğunda son zamanlarda Gua Sha taşı,  ön plana çıkıyor. İşte kişisel deneyimlere göre düzenli kullanım ile birlikte taşın sunduğu faydalardan birkaçı…

 •           Daha belirgin elmacık kemiklerine ve çene hattına sahip olabilirsiniz.
 •           Kaslarınızın gevşemesine yardımcı olur.
 •           Cildin kolajen salgılamasına destek olur.
 •           Kaşların şekil almasına yardımcı olabilir.
 •           Yüzünüzdeki şişlikler giderilebilir.
 •           Cilt hücrelerini yenileyerek akne izlerinin görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olabilir.
 •           Kırışıklıkları ve ince çizgileri yumuşatabilir.
 •           Boynunuzdaki sarkmaları önlemeye yardımcı olur.
Hemen Okuyun  Stresin Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Gua Sha Taşı ile Kullanılabilecek Ürünler 

Gua Sha taşı, gözle görülür sonuçlar ile karşılaşmanızı sağlasa da doğru bir şekilde kullanmak kadar beraberinde bazı ürünleri kullanmak da önemli. Zira taşınızı kullanmadan önce güçlü ürünleri yüzünüze uygulamanız, sonuçların üst düzeye çıkmasını da mümkün kılar. Öyleyse hangi ürünleri kullanmak gerekir? Cildinizi kir ve yağdan arındırmak için canlandırıcı bir sabun ile temizledikten sonra yüzünüze cilt tipiniz ile uyumlu sıkılaştırıcı serum sürebilirsiniz Gua Sha taşı ile birlikte kullanabileceğiniz ürünler arasında L’Oreal Paris Revitalift Filler Yaşlanma Karşıtı Serum, Revolution Skincare Kırışıklık Karşıtı Serum ve Neutrogena Hydro Boost Hyaluronik Serum yer almaktadır. 

Bu şekilde cildinizin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını desteklersiniz. Cildinizin ihtiyacına göre cilt bakım yağı seçeneklerini de kullanabilir ve taş ile masaj yaparak ürünleri daha etkili bir şekilde cildiniz tarafından emilmesini sağlayabilirsiniz.  Gua Sha taşı ile mükemmel sonuçlar elde etmek için Watsons’ta yer alan cilt bakım ürünlerine göz gezdirebilirsiniz. 

(Visited 22.061 times, 10 visits today)